top of page

Szkolenie z Pierwszej Pomocy dla Pacjentów

24 maj 2023

W przychodni odbył się kurs pierwszej pomocy dla pacjentów. Była to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości i umiejętności w zakresie udzielania natychmiastowej pomocy medycznej w sytuacjach nagłych. Kurs został przeprowadzony przez doświadczonego ratownika medycznego Pana Rafała Tucholskiego, który podzielili się swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z uczestnikami.


Podczas kursu uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy zarówno dorosłym jak i dzieciom. Omówiono również, jak reagować w przypadku zatrzymania krążenia, ataku astmy czy utraty przytomności.

Uczestnicy mieli możliwość praktycznego treningu na manekinach, co pozwoliło im zdobyć pewność siebie w przypadku rzeczywistych sytuacji awaryjnych. Dodatkowo, podczas kursu omówiono także jak prawidłowo zadzwonić na numer alarmowy i skontaktować się z odpowiednimi służbami medycznymi.


Kurs pierwszej pomocy dla pacjentów był doskonałą okazją do zdobycia niezbędnych umiejętności i wiedzy, które mogą okazać się nieocenione w przypadku nagłych wypadków lub sytuacji kryzysowych. Przychodnia jest dumna, że mogła przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości zdrowotnej społeczności i wzmocnienia ich gotowości do udzielenia pomocy w nagłych przypadkach.bottom of page